Management

  • Prasa i Film 
    Maciej Strzembosz - Prezes Zarządu Izby

    Producent filmowy i telewizyjny, scenarzysta. W 2007 roku sprzedał udziały w swojej firmie Studio A Grupie ATM, gdzie w chwili obecnej sprawuje funkcję Doradcy Zarządu nad wybranymi projektami zarówno fabularnymi jak i serialami telewizyjnymi. Współtwórca obecnie obowiązującej w Polsce Ustawy o Kinematografii. Przez wiele lat był zaangażowany w tworzenie ustaw w zakresie prawa autorskiego jak i medialnego. Na czele Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych stoi od 2004 roku. Jest członkiem Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych – ZAPA, jednej z największych w Polsce organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i pokrewnymi, reprezentującej środowisko autorskie jak i z sektora produkcji audiowizualnych. Maciej Strzembosz jest współtwórcą wielu cieszących się olbrzymią popularnością produkcji, jednak całkowicie zdominował rynek serialem telewizyjnym - "Ranczo", emitowanym w niedzielne wieczory, który przez cztery sezony emisji osiągał 40% udziałów w rynku.

  • Domino Film 
    Małgorzata Domin

    Absolwentka produkcji filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Studium Podyplomowego Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Właścicielka Domino Film, które produkuje filmy fabularne i dokumentalne. Producent wykonawczy filmów Lecha Majewskiego: Młyn i krzyż i Dolina bogów. Jako producent wiodący zadebiutowała filmem dla dzieci Klub Włóczykijów.

  • KOI Studio 
    Agnieszka Dziedzic

    Producentka filmowa, współzałożycielka Koi Studio. Uczestniczka wielu programów szkoleniowych takich jak Eave Puentes, Sources 2 i MAIA Workshops. Absolwentka historii sztuki i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz kursu producenckiego w Szkole Wajdy. Za swój debiutancki film, Małe stłuczki, została w 2015 r. uhonorowana nagrodą dla najlepszego debiutującego producenta przyznawaną przez KIPA i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

  • Opus Film 
    Piotr Dzięcioł

    Producent filmowy, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w szkole filmowej w Łodzi. Całe życie zawodowe związany z branżą filmową. Od 1991 r. właściciel studia Opus Film, realizującego filmy reklamowe, fabularne, dokumentalne i programy telewizyjne. Jest producentem takich filmów jak nagrodzona Oscarem „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Kongres” Ari Folmana, „Wymyk” Graga Zglińskiego, „Cudowne lato” Ryszarda Brylskiego czy „Zero” Pawła Borowskiego. Od 2004 r. jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, w latach 2008-2011 był członkiem Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od czterech kadencji zasiada w Zarządzie Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

  • WJTeam 
    Wojciech Leszczyński

    Absolwent Wydziału Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi oraz Wydziału Informatyki na Politechnice Łódzkiej. Swoje doświadczenie zdobywał m.in jako kierownik produkcji fabuły, dokumentu, a później już jako producent głównie przy filmach animowanych. Przez dłuższy czas współpracował ze studiem Se-Ma-For przy realizacji wielu filmów animowanych m.in. przy filmach barci Quay czy Marka Skrobeckiego. Razem z Justyną Rucińską i Anną Mroczek współtworzy obecnie zespół producencki WJTeam, który zajmuje się produkcją filmową. W profilu firmy wyraźnie dominuje film animowany, jednak w swoich projektach nie ogranicza się wyłącznie do tego gatunku, łącząc animację, film fabularny i dokumentalny, realizuje też teledyski. Jako producenci wiodący założyciele WJTeam byli odpowiedzialni za produkcję filmów autorskich m.in. filmów Anny Błaszczyk – „Trzej Królowie”, Balbiny Bruszewskiej – „Czarnoksiężnik z krainy U.S.”, Natalii Brożyńskiej – „Doradcy króla Hydropsa” czy Anity Kwiatkowskiej-Naqvi - "Locus". Wojciech Leszczyński jest także jednym z pomysłodawców i założycieli, a także członkiem zarządu Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji (SPPA).

  • WFDiF  
    Włodzimierz Niderhaus - Wiceprezes

    Dyrektor Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. W latach 2005-2008 sekretarz Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W 2009 roku uhonorowany Nagrodą Specjalną Organizatorów Festiwalu na 4. Batumi International Art House Film Festival w Batumi, rok później odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Jako koproducent lub producent może podpisać się pod ponad 60 polskimi filmami. Laureat Złotych Lwów 35. FPFF w Gdyni jako producent zwycięskiego filmu "Różyczka". W 2010 r. Włodzimierz Niderhaus obchodził 20. rocznicę objęcia funkcji dyrektora WFDiF, 7 października 2010 roku minęło też czterdziestolecie jego pracy zawodowej.

  • Studio Filmowe Tor 
    Irena Strzałkowska

    Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS. W kinematografii pracuje od 1972 r., najpierw w NZK, potem w Biurze Komitetu Kinematografii jako wicedyrektor Departamentu Organizacyjno-Prawnego, odpowiedzialna za promocję filmu polskiego zagranicą. Prezes Rady Nadzorczej „Filmu Polskiego”. W latach 1974-81 attaché w Stałym Przedstawicielstwie Polski przy UNESCO (Paryż). Od lipca 1990 r. jest zastępcą dyrektora Studia Filmowego „Tor”.
    Jest przedstawicielem polskiej kinematografii w funduszu Rady Europy EURIMAGES, członkiem ścisłego kierownictwa grupy Promocje + Festiwale, przewodniczącą Grupy Dystrybucyjnej. Od 1988 do lipca 1990 r. - International Short Film Conference - Head of Entrance & Producers Sub-Committee. Ekspert programu EUROMED, EUROPACINEMA EAVE, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w komitecie eksperckim Kreatywna Europa (część MEDIA). Od 2001 - członek Europejskiej Akademii Filmowej.

  • Zoyda Art Production 
    Małgorzata Walczak

    Producentka i scenarzystka, absolwentka PWST w Warszawie, współwłaścicielka firmy produkcji filmowej Zoyda Art Production założonej w 1999 roku, w której powstały koprodukcje dokumentalne: „Zakazana miłość – historia Broni i Gerharda” „Wszystko o Einsteinie”, „Uciekinier”, „Cyrk ze złamanym sercem”, „Dotknięcie anioła”, „Jaster”. Jest autorką fabularyzowanych seriali dla dzieci „Minimax” (Canal+), „Mała antena” (TV Wisła), cyklicznych programów telewizyjnych „Ferie z Majką” (TVP 2), „Zielona szkoła” (TVP 2), współtworząca programy dla dzieci oraz dokumentalne pasmo TVN Południe. Jej niemieckie koprodukcje były dwukrotnie nominowane do Deutsche Kammerapreis, a „Uciekinier” dodatkowo do EMMY. Historycznymi produkcjami: „Zakazana...”, „Uciekinier”, „Dotknięcie anioła” Małgorzata Walczak współtworzyła międzynarodowe wystawy oraz serie spotkań edukacyjnych, m.in. „Wir Berliner” (PAN w Berlinie), w Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie, Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Domu Spotkań z Historią, Ośrodku „Karta”, sesję prac doktorskich na Sorbonie oraz liczne pokazy organizowane we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Partnerzy

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!